طراحی وب سایت شرکتی
تاریخچه ورزشمقالات

ورزش تی آر ایکس (TRX) چیست؟

ورزش TRX

ورزش TRX

انواع مختلفی از آموزش طناب زدن از سال 1800 وجود داشته است. رندی هتریک تجهیزات ورزش تی آر ایکس  و تمرینات مرتبط با وزن بدن Suspension Training را در دهه 1990 توسعه داد. تی آر ایکس شکلی از تمرینات مقاومتی است که شامل تمرینات با وزن بدن است که در آن انواع حرکات ورزشی ترکیبی و چند سطحی قابل انجام است.

هدف این تمرینات تقویت قدرت، تعادل، انعطاف پذیری و ثبات مفاصل به طور همزمان است. آموزش تعلیق TRX در حین استفاده از حرکات عملکردی و پوزیشن های پویا، قدرت بدنی را تقویت می کند.

یک کلاس آموزشی معمولی TRX Suspension شامل تمرینات مقاومتی سنتی و عملکردی است که بر روی سیستم آموزش تعلیق TRX انجام می شود.

به عنوان مثال، یک کلاس ممکن است ترکیبی از تمرینات زیر را شامل شود: لانژ، فشار، کشش، پرس سینه، ردیف، اسکات، تخته بازوهای کناری با چرخش، و فر. برای هر جلسه، افراد بسته به طراحی کلاس هر 60 یا 90 ثانیه به ایستگاه های مختلف می چرخند.

علاوه بر این، پس از چرخش افراد از ایستگاه‌های TRX، می‌توانند ایستگاه‌های ورزشی قلبی تنفسی مختلف، مانند تمرینات نردبان چابکی یا تاب‌های کتل‌بل را در برنامه‌های عمومی خود بگنجانند.

 

در واقع میتوان گفت که TRX یک جفت طناب از سقف آویزان شده است که گره هایی برای دست ها یا پاهای شما را ارائه می دهد. همین کافی است! این تنظیم مینیمالیستی دنیایی از امکانات تمرینی را باز می کند. با تنظیم موقعیت بدن خود نسبت به نقطه لنگر، شدت را کنترل می کنید و آن را برای مبتدیان و ورزشکاران باتجربه به یک اندازه مناسب می کنید.

فواید ورزش TRXچیست؟

فواید ورزش TRXچیست؟

ورزش تی آر ایکس که  مخفف تمرین مقاومتی کل بدن است  یک کلاس ورزشی معمولی نیست. این تمرین انقلابی از وزن بدن خود شما برای تبدیل شما به یک شاهکار تناسب اندام استفاده می کند. اما مزایای آن فراتر از عضله سازی و سوزاندن کالری است.

1.فراتر از قدرت: یک تمرین چندوجهی

تمرین TRX همچنین تحرک، انعطاف پذیری و تعادل شما را افزایش می دهد. تصور کنید که لانژها را با پاهای معلق انجام می دهید – آزمایشی از ثبات که به عملکرد بهتر در تمام فعالیت های فیزیکی شما تبدیل می شود. علاوه بر این، جریان مداوم تمرینات ضربان قلب شما را بالا نگه می دارد و در عین حال به طور همزمان کالری سوزی را به حداکثر می رساند و قدرت را افزایش می دهد.

2.مناسب برای انواع ورزشکاران

عامل ترس را فراموش کنید. تمرین TRX کاملاً قابل تنظیم است. فرقی نمی کند که ورزشکارمبتدی باشید یا یک ورزشکار باتجربه، می توانید سطح ورزش را بر اساس تعداد تکرار و زاویه بدن خود تنظیم کنید. این مثل داشتن یک مربی شخصی است که درست در بندها تعبیه شده است!

3.قوی تر شدن بدن:

هر تمرین TRX یک مهمانی اصلی است. با درگیر کردن عضلات مرکزی خود در طول تمرین، نه تنها ثباتی محکم مانند سنگ ایجاد می کنید، بلکه وضعیت بدنی خود را برای فعالیت های روزمره نیز بهبود می بخشید. تصور کنید با فرم بهتر بدوید یا با اعتماد به نفس جدید وزنه بردارید – این جادوی اصلی TRX است!

4.افزایش انعطاف پذیری:

 عضلات سفت و حرکات محدود را فراموش کنید. تمرینات  ورزش تی آر ایکس  اغلب شامل کشش‌هایی است که دامنه حرکت شما را افزایش می‌دهد و شما را به یک ابرقهرمان انعطاف‌پذیری تبدیل می‌کند. این نه تنها احساس فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه خطر آسیب‌دیدگی شما را نیز کاهش می‌دهد و شما را فعال و غیرقابل توقف نگه می‌دارد.

5.قابل حمل :

TRX شامل دو باند برای تمرین است که قابل تنظیم است که این دو باند میتوانند برای ورزیده کردن عضلات شما کافی باشند.

همچنین این باند ها قابل حمل هستند و آنهارا میتوانید در هرجایی که یک تکیه گاه باشد وصل کرده و ورزش کنید.

6.قابل استفاده برای هر نوع برنامه ورزشی

این ورزش قابلیت زیادی برای تطبیق پذیری دارد و میتوان از آن برای هر نوع برنامه ورزشی استفاده کرد.چه بخواهید استقامتی کار کنید چه بخواهید وزن خود را کاهش دهید و یا حتی برای مسابقات آمده شوید اموزش منظم TRX شماره به هر هدفی که دارید میرساند

چگونه میتوانیم ورزش TRX را انجام دهیم ؟

چگونه میتوانیم ورزش TRX را انجام دهیم ؟

دنیای تمرین TRX شما را صدا می زند، اما از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید، روش های مختلفی برای بستن بندها و شروع به فرم دادن به آن فیزیک رویایی وجود دارد.

باشگاه ورزشی در خانه:

برای انجام ورزش TRX در خانه می توانید یک سیستم تعلیق TRX را خریداری کرده و باشگاه خانگی خود را ایجاد کنید! این به شما انعطاف پذیری نهایی را می دهد و به شما امکان می دهد هر وقت که حال و هوای آن را داشتید تمرین کنید.

به باشگاه TRX بروید:

بسیاری از باشگاه ها کلاس های متمرکز بر TRX را ارائه می دهند که توسط متخصصان معتبر تدریس می شود. این یک گزینه عالی برای مبتدیان است زیرا مربی شما را در فرم صحیح و تنوعات تمرینی راهنمایی می کند.

با مربی خود صحبت کنید: قبلاً با یک مربی شخصی کار می کنید؟ در مورد گنجاندن تمرینات TRX در برنامه موجود خود صحبت کنید. این تنوع را اضافه می کند و تمرینات شما را تازه و چالش برانگیز نگه می دارد.

خلاصه:

تمرین TRX یک بسته کامل است. بدن شما را تقویت می کند، هسته و انعطاف پذیری شما را بهبود می بخشد و برای تمام سطوح تناسب اندام مناسب است. تنها چیزی که نیاز دارید چند بند و وزن بدن خودتان است –trx یک ورزش عالی برای یک تمرین در خانه، باشگاه یا حتی پارک است. بنابراین، محدودیت ها را کنار بگذارید و انقلاب TRX را در آغوش بگیرید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
آتیناب وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا